Zdrowy Blog

Znajdź swój sposób na biznes z Zinzino. Część 1.

Coraz więcej osób ma dość pracy w korporacjach lub w firmach, dla których poświęcają swoje życie prywatne i zdrowie. Zatem nic dziwnego, że rośnie liczba osób, które zamiast pracy na etacie wybierają stworzenie własnego biznesu. Pobudek prowadzenia własnej działalności gospodarczej jest wiele, ale żaden biznes nie może się obejść bez odpowiedniego planu i wielu przemyśleń. Od czego zacząć? Od znalezienia sposobu na firmę, a tych jest co najmniej kilka.

calculator-178127_640

Firma od podstaw.

Czyli to, co jest najpopularniejszym rozwiązaniem. Sami tworzymy plan, definiujemy docelową grupę klientów, zakres oferowanych towarów i usług, proces produkcji, dostawców itd. To, co jest najważniejsze w tym przypadku, to znajomość rynku i danej branży. Istotne, by zakres działalności pokrywał się z kompetencjami i zainteresowaniami właściciela bądź właścicieli i był przy tym opłacalny. Nie po to rezygnujemy z pracy etatowej, żeby znów robić coś, czego w ogóle nie lubimy albo po to, by nie zarabiać. Nie ma wątpliwości, że ten sposób na biznes daje największą satysfakcję. Chociaż niekoniecznie dochody od początku będą duże, przedsiębiorca ma świadomość, że małymi kroczkami do wszystkiego doszedł sam.

money-256281_640

Odkupienie firmy już istniejącej.

Żeby prowadzić własną firmę, nie trzeba postępować wobec powyższego schematu. W prasie branżowej, ogłoszeniach i w Internecie można znaleźć całkiem sporo ofert sprzedaży już prosperujących biznesów. O ile to rozwiązanie może być źródłem oszczędności czasu i finansów związanych założeniem i początkami funkcjonowania biznesu, o tyle musimy być ostrożni, bo nie wiadomo jaki jest powód tego, że dotychczasowy właściciel postanowił sprzedać firmę. Poza tym, powinniśmy zweryfikować, czy firma jest dochodowa, jak obecnie wygląda jej sytuacja finansowa. Aby nie wpaść w niepotrzebne tarapaty, najlepiej skorzystać z konsultacji i porady specjalisty. Udzielone podpowiedzi mogą okazać się bardzo przydatne.

donalds-387237_640

Franczyza.

Biznesów franczyzowych jest na polskim rynku dość dużo. Na czym to polega? Zakupuje się działalność od franczyzodawcy. Biznes franczyzowy również działa w wielu sektorach, może wiązać się z otwarciem sklepu odzieżowego, szkoły językowej, restauracji. Zakup działalności franczyzowej oznacza zakup biznesu, który jest dochodowy. Otwierając działalność, od razu prowadzimy ją pod znaną marką. Zwykle franczyzodawcy oferują specjalistyczne szkolenia, aby przyszły przedsiębiorca faktycznie potrafił zarabiać pieniądze i pracował na rozwój marki.

Franczyzodawca gwarantuje wyposażenie, strategie promocji i reklamy, co jest szczegółowo przedstawione w jego dokumentach. Jest to dobry sposób dla kogoś, kto szuka bezpiecznego i sprawdzonego biznesu, boi się przy tym ryzyka. Jednak minusem jest dość duży koszt inwestycji przy otwarciu firmy w oparciu o franczyzę. W tym modelu biznesowym nie ma pewnej swobody działania, która była w pierwszym przypadku. Nie można całej działalności ułożyć według swojego zamysłu, musimy ściśle przestrzegać wytycznych franczyzodawcy.

businessmen-1013516_640

Marketing sieciowy.

Ten rodzaj działalności zyskuje popularność głównie przez to, że jest tani, a pracę można wykonywać w domu. Marketing sieciowy to inaczej MLM albo network marketing. Dołączając się do firmy MLM nie ma wysokich kosztów początkowych. Koszt inwestycji oscyluje w granicach 50-200 dolarów, czyli biorąc pod uwagę poprzednie modele, w których jest koszt wynajmu lokalu, wyposażenia, asortymentu, ten jest niewielki. Przy dołączeniu do firmy funkcjonującej w ramach network marketingu, zarobki są przede wszystkim z tytułu prowizji od sprzedanych produktów.

Artykuły, które oferują firmy MLM są z reguły wysokiej jakości i w przystępnej cenie, co jest efektem tego, że trafiają one bezpośrednio do klienta ostatecznego. Powstają zatem ogromne oszczędności przez brak pośredników i reklamę. To właśnie one wpływają na to, że produkty są kosztowne – do każdego jednego towaru są doliczane koszty. W przypadku MLM tego nie ma. To nie reklama jest najważniejsza, a relacje międzyludzkie. Osoby, które chcą całkowicie poświęcić się tej działalności mogą rekrutować swoich współpracowników i włączać w swoją strukturę, a większa grupa sprzedażowa, to większe dochody. Kiedy osoby w grupie sprzedają produkty, prowizja z nich należy się także liderowi, czyli osobie, która ich rekrutowała.

Oczywiście także i tutaj potrzebne jest wcześniejsze rozeznanie. Istotne jest sprawdzenie firmy, jej produktów bądź usług, jej metod marketingowych i sytuacji finansowej. Jeżeli sprzedający nie będzie przekonany o tym, że to, co oferuje jest dobrej jakości, w dobrej cenie, nie będzie umiał zachęcić klientów. Mimo to, jest to oferta godna uwagi dla wszystkich tych, którzy chcą rozpocząć prowadzenie swojego biznesu w domu.

startup-1805215_640

Który model wybrać?

Każdy z wyżej wymienionych sposobów niesie za sobą różne strategie biznesowe. Każdy z nich ma inne plusy i minusy. Zastanawiając się nad tym, które podejście będzie najlepsze, trzeba wziąć pod uwagę, jakie są środki finansowe na początkową inwestycję i jakie ryzyko jest gotowy podjąć przedsiębiorca. I przede wszystkim, w którym z tych punktów pomysł na biznes pasuje najbardziej i będzie miał szansę na optymalny rozwój. Nie ma zatem jednego idealnego sposobu na firmę i każdorazowo podchodzi się do tego indywidualnie.

Poznaj produkty Zinzino.Brak odpowiedzi

Zostaw wiadomość

1 × 1 =

 
Close